Bagaż w busie – co warto wiedzieć?

Każdy wyjazd z Polski do Niemiec busem, czy to w celach służbowych, czy też turystycznych, w zależności od czasu trwania wymaga odpowiedniego przygotowania i planowania określonej wielkości bagażu, również uwarunkowanego regulaminem funkcjonującym w firmie przewozowej. Dlatego warto zawczasu skontaktować się z wybranym przewoźnikiem i skonsultować tę ważną kwestię, aby w najważniejszym momencie nie okazało się, że część bagażu musi niestety zostać w Polsce. luggage-2420316_1280

Jakie są limity bagażowe w busach?

Nowoczesne busy i wiarygodny przewoźnik to gwarancja nie tylko udanej i komfortowej podróży, ale także pewność, że choć limitowany, to nasz bagaż jedzie z nami i, co najważniejsze, w niczym nie przeszkadza innym uczestnikom wyjazdu. Przewozy busem do Niemiec rządzą się takimi samymi zasadami jak autokarem czy nawet samolotem, co oznacza, że podstawowym kryterium wielkości bagażu jest liczba pasażerów i dedykowana pojemność części bagażowej. A więc każdy z uczestników przejazdu ma możliwość zabrania określonej oraz jednakowej wielkości bagażu i to nieodpłatnie.

Bezpieczne przewozy busem do Niemiec

Wielkość i zarazem waga bagażu ma też istotne znaczenie dla obciążenia pojazdu, co z kolei ma przełożenie na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego należy ze zrozumieniem traktować pewne obostrzenia w tym zakresie. U większości przewoźników funkcjonuje zasada, że można zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu o wadze od 15 do 40 kg, a za nadbagaż trzeba dodatkowo zapłacić, ale są również tacy, którzy jasno określają w pewnym sensie zasady współpracy – Ty możesz zabrać 3 sztuki bagażu (dwie sztuki podstawowego o łącznej wadze nieprzekraczającej 40 kg) oraz 1 sztukę podręcznego, który nie będzie utrudniał wygodnej jazdy innym pasażerom, a my potraktujemy to nieodpłatnie. Pozwala to w jasny i uczciwy sposób określić warunki bezpiecznej podróży i wyeliminować zarówno ewentualne kłopoty przed odjazdem, jak i w trakcie podróży. Zatem obowiązkiem zarówno przewoźnika, jak i pasażerów, jest dbanie o jak najwyższą jakość jazdy.