Jakie są zalety podróżowania busem?

Wybierając się w dłuższą podróż, trzeba wziąć pod uwagę sporo czynników – w tym środek transportu. Wiele osób decyduje się dziś na podróż busem, a rozwiązanie to ma sporo plusów. Dlaczego warto wybrać tę opcję?

Komfort podróży

Obecnie flota firm przewozowych to nowoczesne, cicho pracujące i wygodne pojazdy z mnóstwem udogodnień dla pasażerów. Rozkładane, dobrze wyprofilowane fotele umożliwiają sen. Klimatyzowane i ogrzewane busy oferują dostęp do Wi-Fi. Przy dłuższych trasach klienci mogą liczyć na ciepły napój. Ponadto pasażerowie są dowożeni w ściśle określone miejsce, nie muszą więc martwić się o dodatkowe transfery.

Bezpieczeństwo przejazdu

Kierowcy busów doskonale znają określone trasy. Są to wykwalifikowane osoby, które wiedzą, jak radzić sobie w różnych sytuacjach na drodze. Dzięki wyposażeniu pojazdów w GPS i umiejętnościom kierowcy, w razie wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, zawsze można zrobić objazd – po to, aby być o czasie na miejscu. Stan techniczny busów jest regularnie kontrolowany.

Korzystne ceny oraz zniżki

Pasażerowie, podróżujący busem sporo oszczędzają na transporcie. Przejazd busem jest dużo tańszy niż podróż samolotem czy własnym autem. Dlaczego? W pierwszym przypadku dochodzą ceny dodatkowych transferów (np. na lotnisko), druga opcja to spore koszty paliwa. W przypadku busów, stali klienci mogą liczyć na korzystne oferty cenowe. Przykładowo, z kartą stałego klienta piąty przejazd jest tańszy. Ponadto przy płatności za podróż w dwie strony w DOMIBUS można również liczyć na rabat.

Brak problemów z bagażem

Pojemne bagażniki w busach sprawiają, że pasażer nie musi ograniczać się z bagażem aż tak, jak w przypadku podróży lotniczej. Wszystkie potrzebne rzeczy można zabrać ze sobą. Dzięki dowozowi w określone miejsce i pomocy kierowcy podczas umieszczania bagaży w pojeździe nie trzeba się martwić o konieczność taszczenia ciężkich walizek po schodach pociągu czy drałowania do kolejnego środka transportu.

Dziś podróż busem nie kojarzy się już ze zdrętwiałymi nogami czy bólem pleców. Bezpieczne pojazdy i dbanie o klienta to gwarancja wygodnej i beztroskiej podróży. To co, dokąd jedziemy?